v Karlovarském kraji
Počet zobrazených článků: 8 (z celkem 8 nalezených)
Johann Wolfgang von Goethe
Autorka: Naděžda Koláříková
Kdo byl skutečný Goethe? Zachovalo si opravdu jeho dílo poselství pro budoucnost a oslovuje současníky, budí v nás dodnes touhu žít?
Nebojme se (učení) frázových sloves
Autorka: Monika Vermachová
Několik aktivit, které mohou pomoci při výuce gramatiky v angličtině. Možná vám budou malou inspirací…
Everybody is a poet
Autorka: Milena Vaňková
"Dnešní děti nečtou", je obvyklé povzdechnutí rodičů i učitelů. Tím spíše nečtou poezii. Zkusme alespoň při hodinách angličtiny děti motivovat a zaujmout je texty, které jsou jim blízké.
Brambory se nepečou jenom v září
Autorka: Iva Kloudová
Brambory, které mám na mysli, se opravdu nepečou pouze v září. Naopak, program Hot Potatoes skýtá mnoho možností, jak "péci" v průběhu celého školního roku. V tomto příspěvku bych se chtěla zaměřit na využití Hot Potatoes ve výuce českého jazyka.
O výuce cizích jazyků a motivaci
Autorka: Alena Faberová
I když je ve školách zájem o angličtinu dominantní, ukazuje se stále více potřeba podpořit i výuku ostatních cizích jazyků, především těch, které v naší zemi mají přirozenou tradici.
Aktuální podněty k výuce cizích jazyků a vícejazyčnosti v českých školách
Autorka: Alena Faberová
Zajištění kontinuálnosti výuky cizího jazyka úzce souvisí rovněž s otázkou, kdy je nejvhodnější s výukou cizího jazyka začít.
I češtinář si může při hodině odpočinout!
Autorka: Ilona Baarová
V tomto článku bych učitelům češtiny chtěla nabídnout zajímavý způsob výuky, který vede k rozvoji čtenářské gramotnosti, ale zároveň splňuje požadavky na mezipředmětové vztahy a ještě se v něm uplatňuje kooperativní učení. Také poskytne prostor pro individuální práci žáka, učitel získá výstup pro klasifikaci a ještě si při hodině "odpočine." Tato kouzelná metoda se jmenuje LITERÁRNÍ KROUŽKY.
Zkušenosti s výchovou ke čtenářství
Autorka: Ilona Baarová
Článek se věnuje jedné z důležitých otázek současného vzdělávacího procesu – čtenářské gramotnosti.