v Karlovarském kraji
Počet zobrazených článků: 8 (z celkem 8 nalezených)
Práce s herbářem trochu jinak
Autor: Ladislav Hlavatý
Mým cílem bylo dokázat dětem, že botanika není nezáživná věda a že pracovat různými způsoby s herbářem může být zajímavé i naučné zároveň.
Výuka elektřiny v Linuxu
Autor: Miroslav Kucián
Linux jako platforma pro výuku je spíše o nadšení pedagogů než o dlouhodobé strategii. Tento článek ukazuje, že by tomu tak být nemuselo, stačí vědět, jak na to.
Analýza grafů s využitím tabletu
Autor: Petr Chlebek
Měřit a zpracovávat fyzikální jevy bez počítače? S tabletem snadno a zábavně. Těmito větami chci uvést zajímavou metodu zpracování dat pomocí programu Vernier Graphical Analysis. Samozřejmě na tabletu.
Tablet ve fyzice
Autor: Petr Chlebek
Je otázkou času, kdy se tablety stanou běžným vzdělávacím nástrojem. Některé aplikace jdou této vizi nenápadně a promyšleně naproti.
Tematická vycházka z Kostelní přes Vysoký kámen do Kraslic
Autorka: Jana Krejzová
Jistě mi dáte za pravdu, že se žáci lépe naučí a zapamatují něco nového, když si to mohou "osahat" nebo alespoň prohlédnout.
Kancelář nejenom pro biology (alternativní využití kancelářského software)
Autorka: Kateřina Ledvinová
DUM – zkratka, která se stala noční můrou mnohého učitele. A určitě nebudu daleko od pravdy, když si toto tvrzení dovolím vztáhnout kromě biologie i na další předměty.
Zkušenost s programem ChemSketch
Autorka: Kateřina Ledvinová
Bude to již osm let, co jsem poprvé narazila na grafický program ChemSketch, který je určen především pro chemiky, ale obsahuje i zajímavé možnosti pro výuku biologie.
Tvorba elektronického herbáře
Autorka: Pavlína Drnovcová
Nedávno jsem uklízela v naší laboratoři na gymnáziu staré herbáře. Našla jsem některé až z roku 1954. Tento herbář má již spíše historickou hodnotu než biologickou, rostlina na něm byla zežloutlá, rozpadlá, inkoust s popisem vybledlý a rostlina se nedala určit.