v Karlovarském kraji
Počet zobrazených článků: 12 (z celkem 12 nalezených)
O fraktální geometrii
Autor: Petr Chlebek
Pokud hledáme motivační témata, která mohou popularizovat matematiku, neměli bychom zapomenout na fraktály a jejich geometrické modelování.
Kombinatorika v českých učebnicích pro střední školy
Autor: Jindřich Michalik
Už od střední školy jsem měl ke kombinatorice kladný vztah a řešení kombinatorických úloh mě stále baví o něco více, než řešení úloh z jiných oborů matematiky. Přitom se typicky jedná o úlohy, jejichž zadání je tak prosté, že mu rozumí i žák základní školy (bez ohledu na to, zda by je dokázal vyřešit). Na druhou stranu je kombinatorika velmi nepříjemnou látkou nejen pro mnoho žáků, ale dokonce i pro mnoho učitelů matematiky.
Osová souměrnost v programu Malování
Autorka: Eva Grosmanová
Při hodinách informatiky lze také se žáky procvičit učivo matematiky, a to například osovou souměrnost v programu MALOVÁNÍ, který je součástí operačního systému WINDOWS.
Využití Excelu v matematice - 2. část
Autorka: Radka Rečníková
Pokračování článku je zaměřeno na grafy a řešení rovnic pomocí tabulkového kalkulátoru.
Využití Excelu v matematice - 1. část
Autorka: Radka Rečníková
Využívání tabulkových procesorů je stále na základních školách trochu opomíjeno. Přitom je to nástroj, který má obrovský potenciál.
Využití programů CAD při výuce na základní škole
Autor: Milan Šatra
V současné době se stále více klade důraz na zvýšení zájmů žáků základních škol o technické vzdělávání. Žáci by měli být vhodně motivováni ke zvolení některého z technických oborů nabízených velkým počtem středních škol.
Pixlr - online nástroj pro úpravu fotografií
Autorka: Bohuslava Čežíková
K tomu, abychom mohli zpracovávat počítačovou grafiku, nemusíme mít nutně instalován finančně náročný software na počítačových stanicích.
Využití programu GEOGEBRA při výuce lineárních funkcí na ZŠ
Autorka: Marta Pincová
Několik námětů pro využití programu GEOGEBRA při výuce algebry. Vzhledem k dostupnosti tohoto výborného nástroje, jeho volné šiřitelnosti a možném přístupu přes počítač i tablet je k dispozici aplikace s mnoha možnostmi využití.
ECDL na základní škole
Autor: Milan Šatra
Metoda ověřování počítačové gramotnosti dle programu ECDL Core je založena na praktických testech prováděných s využitím běžné výpočetní techniky a v reálném programovém prostředí.
Základní pojmy dělitelnosti s MS Office a interaktivní tabulí
Autorka: Marta Pincová
Úplně základními pojmy z oblasti dělitelnosti jsou: násobek, dělitel, je dělitelné. Pojmy pro nás v podstatě jasné, ale pro dnešní děti téměř "cizojazyčné". Jenomže bez nich se v kapitole "Dělitelnost" neobejdeme.
Počítačová grafika aneb Jak se orientovat na pomezí informatiky a výtvarné výchovy?
Autor: Milan Šatra
V době intenzivně se rozvíjejících moderních informačních technologií a jejich postupného začleňování do vzdělávacího procesu se může jednat o velice zajímavou alternativu obsahové náplně výuky.
OpenOffice Writer bez bariér
Autor: Petr Chlebek
Několik dovedností pro práci v textovém editoru OpenOffice 3.4.1, který nabízí opravdu hodně.